Prihlásenie

zavrieť

Meno (e-mail):

Heslo:

O našej stránke
Novinky

Novinky na rok 2016

09.06.2016
Po tom, ako sme v minulom roku (2015) rozšírili dlhodobú predpoveď na 15 dní a poskytli archív všetkých dní v dlhodobej predpovede za posledných 15 dní a tiež po zmenách vrámci diskusie a úprav hlavnej stránky plánujeme v roku 2016 niekoľko veľkých, ale aj menších zmien, hlavne:

1. Mesačný súhrn

Pozorovateľom sa na začiatku každého mesiaca zobrazí výzva na vyplnenie štatistík za uplynulý mesiac, ktoré následne budeme porovnávať v tabuľkách a na mape (Mapa SR + Tabuľka (meteoinfo.sk/mesacny-suhrn/). Pozorovateľ bude môcť zadať: masačná TMax, TMin, Suma zrážok, Max denný úhrn, Najchladnejší deň, Najteplejšia noc, Počet dní so snehovou pokrývkou, Max výška snehovej pokrývky, Počet tropických dní,
Počet letných dní, Počet ľadových dní, Počet mrazových dní, Počet tropických nocí, Priemernú mesačnú teplotu. Pozorovateľ bude môcť vyplniť hodnoty za minulý mesiac a aj ich editovať.


2. Výstrahy a predpoveď nepriaznivých poveternostných javov:
Admin popri predpovediach bude môcť vydať výstrahu pre každý zo 7 regiónv. Výstraha sa bude vydávať na konkrétny deň, aktuálne výstrahy sa zobrazia na mapke na hlavnej stránke ako jeden z hlavných panelov.


3. Samostatná sekcia Blogy

Blogy pozorovateľov sa budú zobrazovať samostatne na home stranke pod tabuľkou pozorovaní ako samostatná sekcia (zobrazí sa zoznam poslednych cca 10 blogov)


4. Mapy GFS z databázy GFS: Každý parameter bude mať svoju mapu (teplota, zrážky, oblačnosť, …), pre každú hodinu zvlášť. Mapka teplôt sa zobrazí aj v dlhodobej predpovedi pri každom dni ako obrázok.

Dlhodobá predpoveď na 15 dní

26.12.2015
Od leta 2015 sme spustili ako jediní na Slovensku dlhodobú predpoveď zostavenú samotným meteorológom. Okrem klasickej predpovede sme pridali do ponuky funkciu, kde sa Vám po rozkliknutí vybraného dňa ukáže celá história dlhodobej predpovede (a teda nášho predpovedania), kde si budete môcť sami overiť, do akej miery sú predpovede viac či menej úspešné.

Celkový úhrn zrážok

11.06.2012
V meteogramoch pre jednotlivé lokality odteraz nájdete aj celkový úhrn zrážok predpovedaný pre jednotlivé dni.

Ešte presnejšie meteogramy

24.04.2012
Od dnes sme spustili nový systém výpočtov predpovede pre jednotlivé lokality. Pre každé mesto a obec na Slovensku tak existuje unikátna predpoveď počasia, ktorá zohľadňuje jej presnú polohu. Vyššia presnosť predpovede sa prejaví najmä v lokalitách, ktoré sa nachádzajú v horských oblastiach.

Nové Meteoinfo spustené

10.03.2012
Po vyše polročnej príprave bola uvedená do prevádzky nová stránka Meteoinfo.sk. Veríme, že v novej podobe a snovými, ešte podrobnejšími informáciami, sa Vám bude viac páčiť. Všetky návrhy a pripomienky privítame.